Apie tvenkinį
pirmadienis, 17 spalio 2011 21:32

Pramoginis tvenkinys „DidelėsŽuvys.lt" yra Alytaus rajone, Punios kaime, už 2 kilometrų nuo Punios miestelio. Šalia tvenkinio teka Ymilsos upelis. Tvenkinio plotas - 3 hektarai. Vidutinis tvenkinio gylis - 1,5 - 1,8 metro, didžiausias gylis - 2,3 metro. Seklų vandenį greitai sušildo pavasario saulė, todėl žuvys tvenkinyje pradeda kibti dažnai gerokai anksčiau, nei kituose vandens telkiniuose. Dar vienas privalumas tas, kad seklų vandenį greičiau sukausto ledas, tad šiame tvenkinyje viename pirmųjų Lietuvoje galima pradėti poledinės žūklės sezoną. Tvenkinio dugnas molingas, vietomis su nedideliu dumblo sluoksniu.Žuvys

Karpiai (4-21 kilogramų) - tvenkinyje dominuojančios žuvys. Apie karpių gausą galima spręsti iš nuolat drumsčiamo vandens. Ilgesnį laiką pasėdėjus ant kranto galima pamatyti, kaip šios žuvys iš vandens iššoka į orą. Jei pavasaris būna dosnus šiltu oru, pirmuosius karpius ištirpus ledui galima sugauti jau po poros savaičių. Nors tuo metu žuvys kimba vangiai ir labai atsargiai, būtent pavasarį ir rudenį papuola bene didžiausi laimikiai. Žinoma, esant šiltesniam orui ir vandeniui sušilus iki 14 C°, karpiai kimba gerokai smarkiau. Tuomet apie užkibusį karpį dažniausiai praneša linkstantis meškerės kotas ir zvimbiantis ritės stabdis, o pamiršusiems jį atleisti, kartais ir meškerę iš paskos tenka vytis. Žvejai žino, kad sušilus vandeniui masalą karpiams parinkti gerokai paprasčiau. Jeigu ankstų pavasarį masalui rinktis reikėtų nedidelį baltyminį kukulį ar kelis kukurūzo grūdus tai vandeniui sušilus, karpius galima masinti įvairesniais ir stambesniais masalais. Skirtingais metų laikais ir oro sąlygomis įvairūs masalai gali duoti vis kitokį rezultatą. Nevertėtų pamiršti, kad apetitu karpiai nesiskundžia, todėl pašaras (ypač, kai vanduo šiltas) tikrai nesugadins žvejybos.

 


Lydekos (iki ~13 kilogramų) yra plėšrūnai, neturintys sau lygių rajumu ir nevengiantys kanibalizmo, todėl jų populiacija tvenkinyje kur kas mažesnė, bet dydžiu ir jėga kai kurie laimikiai nė kiek nenusileidžia karpiams. Nors kartais susidaro įspūdis, jog šios žuvys nuolat alkanos, būna dienų, kai išprovokuoti, kad lydeka kibtų, būna ypač sunku. Šiuo atveju gelbsti sugebėjimas tinkamu metu pasirinkti tinkamą žvejybos būdą, taktiką ir masalus. Jei mėgstate aktyvią žūklę, tada verta išmėginti žvejybą plūdine meškere su gyva žuvele, o jei norite pasyvios, bet ne ką mažiau efektingos žūklės,  verta išmėginti žūklę dugnine meškere masalui naudojant negyvą žuvelę. Žiemą lydekų žūklė taip pat teikia daug gerų emocijų, nes ištraukti vos vos per eketę telpančią lydeką tikrai smagu. Rekomenduojame statant vėliavėles ar žvejojant su meškere, kaip masalą, naudoti stambesnes žuveles. Tai suteikia daugiau šansų sugauti didelę lydeką.

 


Karšiai (iki 3kg) pastaraisiais metais vis dažniau užkimbančios  žuvys. Didžioji karšių dalis dar jauni iki 600g svorio karšiukai, bet pasitaiko sugauti ir senbuvių, sveriančių daugiau nei du kilogramus svorio. Pastarieji paprastai užkimba gaudant karpius, todėl ne tiek džiugina kiek erzina žvejus kurie tikisi sugauti karpius. Visgi žvejojant lengva dugnine, ar plūdine meškere ir masalui naudojant smulkesnius masalus (musės lervos, sliekai, kukurūzai), galima smagiai pasportuoti. Pajaukinus žūklavietę pašaru ir sukvietus karšius paprastai kibimo laukti ilgai netenka, tad belieka mėgautis  gan dažnais kibimais.

 


Karosai (iki 3 kilogramų) - bene seniausi šio tvenkinio gyventojai, todėl stebina savo neeiliniu dydžiu. Sugauti smulkių karosiukų sudėtinga dėl plėšrių žuvų gausos, tačiau stambus karosas nėra retas laimikis. Dažniausiai jie sugaunami atsitiktinai, žvejojant karpius. Pastebėta, jog šios žuvys dažniausiai užkimba naudojant gyvulinės kilmės masalus.Kitų žuvų rūšių tvenkinyje nėra gausu. Be to, jos nėra pramoginės žvejybos tikslas. Šiuo metu tvenkinyje yra kelios dešimtys amūrų. Pasitaiko kuojų ir ešerių, kuriuos galima priskirti ne prie žvejų, bet prie lydekų laimikio. Tvenkinyje gausu saulažuvių, tačiau jos - tik plėšrių žuvų mitybos grandinės dalis. Tvenkinyje gyvena keletas šamų, kurie galbūt vieną dieną taps malonia staigmena laimingajam žvejui.

 

Dideles zuvys Dideles zuvys
 
© 2012 Didelės žuvys
Dideles zuvys