"Didelėsžuvys.lt-2018" komandinės žūklės varžybų informacija.
sekmadienis, 28 sausio 2018 11:30

"Didelėsžuvys.lt-2018" komandinės žūklės varžybų informacija.

Jau eilę metų komandinės karpių žūklės varžybos sutraukia dalyvauti azartiškiausius šios žūklės entuziastus į "Didelėsžuvys.lt" varžybas. Labai gaila, bet dėl karpius užpuolusios ligos bei laiko stokos, pernai metais varžybų suorganizuoti neteko. Nors iki šiol vykusios varžybos buvo išties šaunios ir blogų atsiliepimų neteko girdėti, atėjo metas pokyčiams. Šių metų varžybų formatas kardinaliai keičiasi. Laikas išmėginti mūsų dalyvių ištvermę, tad  šiais metais laukia trijų parų maratono iššūkis. Nors galinčių pakliūti į šias varžybas skaičius ir sumažėjo, tačiau bandyti sudalyvauti šiose varžybose gali visi norintys. Tik kaip ir žvejyboje taip ir čia gali truputį prireikti sėkmės :)

Varžybos vyks 2018.08.23-26d. (72val. trukmė)

 • Pakartotina varžybų dalyvių registracija atvykus dalyviams 2018-08-23 dieną 09:00
 • Burtų traukimas 09:30.
 • Vykimas į sektorius ir pasiruošimas 10:00.
 • Varžybų pradžia 12:00.
 • Varžybų pabaiga 2018-08-26 dieną 12:00.
 • Rezultatų paskelbimas, apdovanojimų įteikimas 14:00.

 

Varžybų dalyviai

Pirmumo teisę dalyvauti varžybose įgija paskutinėse varžybose prizines vietas užėmusios komandos. Dvi komandos į varžybas kviečiamos organizatoriaus pasirinkimu. Likusias laisvas dalyvių vietas gali užimti bet kuri norą dalyvauti pareiškusi komanda. Komandos į šias laisvas vietas atrenkamos burtų keliu iki birželio 1d. Apie norą dalyvauti galima pranešti iki 2018.05.15 e-paštu  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it . Laiške nurodykite komandos pavadinimą bei dalyvių vardus ir pavardes, taip pat kontaktinį tel. numerį.

 

Bendrieji nuostatai

Tai komandinės karpių žūklės varžybos. Komandą sudaro du asmenys. „Didelėsžuvys.lt“ varžybose dalyvauja 7 komandos. Varžybų tikslas: vienyti sportinės karpių žūklės entuziastus, puoselėti sportinės karpių žūklės principą ,,pagavai- paleisk“ ir išsiaiškinti geriausius žvejus ,,Didelėsžuvys.lt“ telkinyje. Nugalėtojai (pirmos trys vietos ir didžiausią žuvį sugavusi komanda) bus apdovanoti medaliais ir taurėmis.

Dviem ar daugiau komandų sugavus vienodai žuvų (pagal svorį), aukštesnę vietą užima ta komanda, kurios sugautų žuvų svorio vidurkis yra didesnis. Jeigu ir sugautų žuvų svorio vidurkis yra vienodas – aukštesnę vietą užima ta komanda, kurios didžiausios žuvies svoris yra didesnis.

Atsižvelgiant į realią situaciją varžybų startas ir finišas gali būti koreguojami vietoje bendru organizatorių ir dalyviu  sutarimu.

Kiekvienai komandai žūklės metu rekomenduojama naudoti valų skandiklius (taip sumažinsite žuvies traukimo metu galimybę užkabinti valus ir sumažinsite apribojimą žuvies migracijai varžybų metu).

 

Taisyklės

 1. Pagal atvykusių komandų eilės tvarką komandos traukia eilės numerius pagal kurios komandos trauks sektoriaus numerį. Po komandų sektorių traukimo, pretenzijos dėl sektorių nepriimamos.

 2. Pasiruošimo metu komandos gali tyrinėti sektorių markeriu. Markeris naudojamas tik dugno tyrinėjimui ir gylio nustatymui, baigus dugno tyrinėjimą markeris turi būti ištrauktas iš vandens. Markerį naudoti kaip žymeklį draudžiama.

 3. Jaukinti žuvį ir masalus mesti į vandenį galima tik nuo varžybų pradžios.

 4. Komanda gali žvejoti 4 įrankiais turinčiais po 1 kablį. Paruoštų įrankių skaičius neribojamas.

 5. Meškerės turi būti žūklės sektoriuje, paruoštoje zonoje. Jaukinti galima tik iš savo sektoriaus zonos visais būdais, išskyrus valtis ir specialius laivelius. Galima bristi į vandenį ne giliau kaip iki juosmens.

 6. Nuo 22 valandos vakaro iki 5 valandos ryto jaukinti žuvis naudojant triukšmingus jaukinimo įrankius, tokius kaip spomb‘as, raketas, „krabus“ draudžiama.

 7. Masalų užmetimui galioja šių taisyklių penkto punkto reikalavimai.

 8. Ne komandos dalyviams dalyvauti žvejybos procese (imti žūklės įrankius, ruošti pašarus ir pan.) draudžiama.

 9. Masalas tvirtinamas prie kabliuko naudojant „plauko sistemą“ (negalima verti tiesiai ant kabliuko).

 10. Draudžiama naudoti gyvus ir cielus gyvulinės kilmės jaukus ir masalus (musės lervos, sliekai, uodo trūklio lervos ir pan.).

 11. Žuvies ištraukimas ne savo sektoriuje yra leidžiamas kaimyninio sektoriaus komandai sutikus.

 12. Kol žuvis bus pasverta ir užregistruota, ją reikia laikyti specialiame maiše, vandenyje. Viename maiše gali būti ne daugiau kaip viena žuvis. (savininkui sutikus galima žuvį laikyti graibšte kol ji bus pasverta). Komanda privalo turėti ne mažiau kaip 6 specialius maišus žuviai laikyti.

 13. Žuvys sveriamos tris kartus per parą. Esant galimybei, žuvys gali būti sveriamos ir dažniau.

 14. Kiekviena komanda privalo turėti specialų čiužinį žuviai guldyti ant žemės (matą).

 15. Registruojamos tik gyvos žuvys, pagautos „Didelėsžuvys.lt“ tvenkinyje varžybų metu.

 16. Įskaitinės žuvys yra nuo 5 kg visų rūšių karpiai, amūrai, eršketai, šamai.

 17. Jei ištraukus žuvį kabliukas nėra įkibęs galvos srityje, žuvis neužskaitoma.

 18. Sugautos įskaitinės žuvys sveriamos tik teisėjo svėrimo įrankiais ir svarstyklėmis.

 19. Jeigu žuvis užkibo iki varžybų pabaigos ir komanda mano, kad žuvis galimai bus ištraukta jau po varžybų finišo, ją leidžiama ištraukti ir ji bus registruojama, tačiau nedelsiant po kibimo turi būti pranešta teisėjui arba kaimyninėm komandom, kad žuvis traukiama. Nesant tokio pranešimo teisėjui, žuvis bus registruojama tik tuo atveju, jei ji bus ištraukta ir apie tai paliudys kaimyninės komandos, kad žuvis užkibo iki varžybų pabaigos.

 20. Kiekvieno sektoriaus šoninės ribos yra pažymėtos kuoliukais. Kai kurie sektoriai gali būti apriboti ir metimo nuotoliu. Apie sektorių apribojimus varžybų organizatoriai informuos iš anksto. Ginčus tarp komandų dėl žūklės sektorių ribų sprendžia patys varžybų dalyviai, neišsprendus ginčo – jis sprendžiamas neapskundžiamu (galutiniu) varžybų teisėjo sprendimu.

 21. Komandos nariams pasitraukus iš sektoriaus toliau nei 50 metrų žūklės įrankiai turi būti ištraukti iš vandens (išskyrus markerį).

 22. Į sektorių patekti kitiems varžybų dalyviams galima tik gavus komandos narių sutikimą. Sutikimas nebūtinas varžybų organizatoriui, teisėjui, telkinio savininkui arba jo atstovui, žurnalistams.

 23. Varžybose dalyvaujanti komanda privalo: gerbti kitus varžybų dalyvius; esant nenumatytai situacijai (trauma, nelaimingas atsitikimas ir t.t..) padėti kitiems; sektoriuje palaikyti švarą; kilus šiose taisyklėse nenumatytiems klausimams ar situacijoms nedelsiant susisiekti su teisėju ir jį informuoti.

 24. Nusižengusiai taisyklėms komandai pirmą kartą teisėjai gali skirti nuobaudą -5kg iš komandos sugautų žuvų svorio. Antrą kartą prasižengusiai kamandai skiriama nuobauda -10kg iš komandos sugautų žuvų svorio. Trečią kartą nusižengusi taisyklėms komanda diskvalifikuojama. Už grubius taisyklių pažeidimus ar besaikį alkoholio vartojimą, komanda gali būti šalinama iš varžybų nedelsiant teisėjų nuožiūra.

 

Komandos varžybų starto mokestis 200 sumokamas ne vėliau kaip likus 60 dienų iki varžybų pradžios.

Sumokėti galima banko pavedimu

Sąskaita - LT077290000139702013

Gavėjas - Kęstutis Arbačiauskas

Mokėjimo paskirtis - Varžybų starto mokestis "komandos pavadinimas"

Pirmąją vietą užėmusi komanda ateinančių metų varžybose registruojama be startinio mokesčio.


Varžybose dalyvaujančios komandos:

 • Judex (Rimantas Kicas, Gintaras Puzinauskas)
 • Kablys (Žydrūnas Petrauskas, Saulius Savickas)
 • Rolando Žeimio sporto klubas (Rolandas Žeimys, Raimundas Liudvinavičius)
 • Iron team (Paulius Brusokas, Olegas Rūžickis)
 • Atabradas (Vaidas Galkauskas, Rokas Stankevičius)
 • Sūduvis Fishing" (Gražvydas Račkelis, Paulius Misiukevičius)
 • Šoklyderiai (Žydrūnas Jakelaitis, Vytautas Degutis)
 

Dideles zuvys Dideles zuvys
 
© 2012 Didelės žuvys
Dideles zuvys