"Didelėsžuvys.lt 2012" varžybų informacija
penktadienis, 13 sausio 2012 12:46

Taigi, pervertėme dar vieną kalendoriaus lapą žymintį naujų metų pradžią. Malonu prisiminti praėjusių metų šaunias akimirkas ir jau pradedame galvoti apie tai ką gi šiais metais nuveiksime, kad praėjus metams vėl būtų ką prisiminti ir pasidžiaugti smagiomis akimirkomis.

Kalbant apie varžybas, šiais metais planuojamų varžybų formatas nepasikeitė, taisyklės lieka tos pačios. Pridėta tik keletas nežymių pakeitimų, kurie tam kad lengviau būtų juos pastebėti  yra išskirti raudonu tekstu.

 

 

Dienotvarkė

Pirmas etapas A pogrupis

 • Pakartotina varžybų dalyvių registracija atvykus dalyviams 2012-08-03 dieną 17:00
 • Burtų traukimas 17:30.
 • Vykimas į sektorius ir pasiruošimas 18: 00.
 • Varžybų pradžia 19:00.
 • Varžybų pabaiga 2011-08- 05 dieną 15: 00.
 • Rezultatų paskelbimas, atminimo dovanėlių įteikimas 16:30.

 

Pirmas etapas B pogrupis

 • Pakartotina varžybų dalyvių registracija atvykus dalyviams 2012-08-10 dieną 17:00
 • Burtų traukimas 17:30.
 • Vykimas į sektorius ir pasiruošimas 18: 00.
 • Varžybų pradžia 19:00.
 • Varžybų pabaiga 2012-08- 12 dieną 15: 00.
 • Rezultatų paskelbimas, atminimo dovanėlių įteikimas 16:30.

 

Finalinis etapas

 • Pakartotina varžybų dalyvių registracija atvykus dalyviams 2011-08-17 dieną 17:00
 • Burtų traukimas 17:30.
 • Vykimas į sektorius ir pasiruošimas 18: 00.
 • Varžybų pradžia 19:00.
 • Varžybų pabaiga 2011-08- 19 dieną 15: 00.
 • Rezultatų paskelbimas, apdovanojimų įtekimas 16:30.

 

Komandos varžybų registracijos mokestis 300Lt sumokamas ne vėliau kaip  likus 20 dienų iki pirmojo etapo varžybų dienos.

Sumokėti galima banko pavedimu.

Sąskaita - LT344010040900031730

Gavėjas - Kęstutis Arbačiauskas

Mokėjimo paskirtis - Varžybų starto mokestis "komandos pavadinimas"

Pirmąją vietą užėmusi komanda ateinančių metų varžybose registruojama be startinio mokesčio.

 

 

Bendrieji nuostatai

„Didelėsžuvys.lt“ varžybos susideda iš dviejų etapų. Pirmas etapas susideda iš dviejų varžybų, abiejose varžybose dalyvauja po 7 komandas. Viso pirmojo etapo varžybose dalyvauja 14 komandų suskirstytų į du pogrupius. Iš abiejų pirmo etapo varžybų į finalinį etapą patenka po tris, pirmas tris vietas užėmę komandos. Finalinių varžybų septintąja komnda tampa  ta pirmojo etapo ketvirtą vietą užėmusi komanda kurios sugautų įskaitinių žuvų bendras svoris yra didesnis. Jei kažkuri iš komandų patekusių į finalinį etapą nedalyvauja finalinėse varžybose, jos vietą užima sekanti, didžiauią sugautų žuvų svorį turinti komanda, iš abiejų pogrupių. Tai komandinės įskaitos varžybos. Komandą sudaro du asmenys. Varžybų tikslas: vienyti sportinės karpių žūklės entuziastus, puoselėti sportinės karpių žūklės principą ,, Pagavai- paleisk“ ir išsiaiškinti geriausius žvejus ,,Didelėsžuvys.lt“ telkinyje. Nugalėtojai (pirmos trys vietos ir didžiausią žuvį sugavusi komanda) bus apdovanoti medaliais ir taurėmis.

Dviem ar daugiau komandų sugavus vienodai žuvų (pagal svorį), aukštesnę vietą užima ta komanda, kurios sugautų žuvų svorio vidurkis yra didesnis. Jeigu ir sugautų žuvų svorio vidurkis yra vienodas – aukštesnę vietą užima ta komanda, kurios didžiausios žuvies svoris yra didesnis.

Pretenzijos dėl sektorių nenagrinėjamos.

Atsižvelgiant į realią situaciją varžybų startas ir finišas gali būti koreguojami vietoje bendru organizatorių ir dalyviu  sutarimu.

Kiekvienai komandai žūklės metu rekomenduojama naudoti valų skandiklius (taip sumažinsite žuvies traukimo metu galimybę užkabinti valus ir sumažinsite apribojimą žuvies migracijai varžybų metu).

Taisyklės

 

 1. Pagal užsiregistravusių komandų eilės tvarką komandos traukia eilės numerius pagal kurios komandos trauks sektoriaus numerį. Po komandų sektorių traukimo, pretenzijos dėl sektorių nepriimamos.
 2. Pasiruošimo metu komandos gali tyrinėti sektorių markeriu.
 3. Jaukinti žuvį ir masalus mesti į vandenį galima tik nuo varžybų pradžios.
 4. Komanda gali žvejoti 4 įrankiais turinčiais po 1 kablį. Paruoštų įrankių skaičius neribojamas. Galima naudoti 2 markerius žymėti žūklavietes.
 5. Meškerės turi būti žūklės sektoriuje, paruoštoje zonoje. Jaukinti galima tik iš savo sektoriaus zonos visais būdais, išskyrus valtis ir specialius laivelius. Galima bristi į vandenį ne giliau kaip iki juosmens.
 6. Nuo 22 valandos vakaro iki 5 valandos ryto jaukinti žuvis naudojant triukšmingus jaukinimo įrankius, tokius kaip spomb‘as, raketas, „krabus“ draudžiama.
 7. Masalų užmetimui galioja šių taisyklių penkto punkto reikalavimai.
 8. Masalas tvirtinamas prie kabliuko nuadujant „plauko sistemą“ (negalima verti tiesiai ant kabliuko).
 9. Draudžiama naudoti gyvus ir cielus gyvulinės kilmės jaukus ir masalus (musės lervos, sliekai, uodo trūklio lervos ir pan.).
 10. Žuvies ištraukimas ne savo sektoriuje yra leidžiamas kaimyninio sektoriaus komandai sutikus. Priešingu atveju sugauta žuvis oficialiai nesveriama ir neregistruojama. Žuvies ištraukti negalima toliau nei kaimyninis sektorius. Žuvis ištraukta toliau nei kaimyninis sektorius yra neregistruojama.
 11. Kol žuvis bus pasverta ir užregistruota, ją reikia laikyti specialiame maiše, vandenyje. Viename maiše gali būti ne daugiau kaip viena žuvis. (savininkui sutikus galima žuvį laikyti graibšte kol ji bus pasverta).
 12. Žuvys sveriamos tris kartus per parą. Esant galimybei, žuvys gali būti sveriamos ir dažniau.
 13. Kiekviena komanda privalo turėti specialų čiužinį žuviai guldyti ant žemės (matą).
 14. Registruojamos tik gyvos žuvys, pagautos „Didelėsžuvys.lt“ tvenkinyje varžybų metu.
 15. Įskaitinės žuvys yra nuo 3 kg visų rūšių karpiai, amūrai.
 16. Sugautos įskaitinės žuvys sveriamos tik teisėjo svėrimo įrankiais ir svarstyklėmis.
 17. Jeigu žuvis užkibo iki varžybų pabaigos ir komanda mano, kad žuvis galimai bus ištraukta jau po varžybų finišo, ją leidžiama ištraukti ir ji bus registruojama, tačiau nedelsiant po kibimo turi būti pranešta teisėjui arba kaimyninėm komandom, kad žuvis traukiama. Nesant tokio pranešimo teisėjui, žuvis bus registruojama tik tuo atveju, jei ji bus ištraukta ir apie tai paliudys kaimyninės komandos, kad žuvis užkibo iki varžybų pabaigos.
 18. Kiekvieno sektoriaus šoninės ribos yra pažymėtos kuoliukais. Kai kurie sektoriai gali būti apriboti ir metimo nuotoliu.. Apie sektorių apribojimus varžybų organizatoriai informuos iš anksto. Ginčus tarp komandų dėl žūklės sektorių ribų sprendžia patys varžybų dalyviai, neišsprendus ginčo – jis sprendžiamas neapskundžiamu (galutiniu) varžybų teisėjo sprendimu.
 19. Komandos nariams pasitraukus iš sektoriaus toliau nei 50 metrų žūklės įrankiai turi būti ištraukti iš vandens (išskyrus markerį).
 20. Į sektorių patekti kitiems kitiems varžybų dalyviams galima tik gavus komandos narių sutikimą. Sutikimas nebūtinas varžybų organizatoriui, teisėjui, telkinio savininkui arba jo atstovui, žurnalistams.
 21. Varžybose dalyvaujanti komanda privalo: gerbti kitus varžybų dalyvius; esant nenumatytai situacijai (trauma, nelaimingas atsitikimas ir t.t..) padėti kitiems; sektoriuje palaikyti švarą; kilus šiose taisyklėse nenumatytiems klausimams ar situacijoms nedelsiant susisiekti su teisėju ir jį informuoti.

Nusižengusiai taisyklėms komandai pirmą kartą teisėjai gali skirti nuobaudą -5kg iš komandos sugautų žuvų svorio. Antrą kartą prasižengusiai kamandai skiriama nuobauda -10kg iš komandos sugautų žuvų svorio. Trečią kartą nusižengusi taisyklėms komanda diskvalifikuojama. Už grubius taisyklių pažeidimus ar besaikį alkoholio vartojimą, komanda gali būti šalinama iš varžybų nedelsiant teisėjų nuožiūra.

Komandos pareiškusios norą dalyvauti "Didelėsžuvys.lt 2012" varžybose:

A pogrupis

 1. "Rolando Žeimio sporto klubas" - Rolandas Žeimys ir Eugenijus Juodis
 2. "Didysis žvynas" - Giedrius Jasulaitis ir Dainius Masionis
 3. "N&J- team" - Nerijus Vasiliauskas ir Justas Barakauskas
 4. "Žvejokliai LT" - Vaidas Galkauskas ir Artūras Murauskas
 5. "Svareliai" - Linas Vichrovas ir Tomas Šiugždinis
 6. "Plekšnė" - Vaidas Žvinys ir Marius Aleknavičius
 7. "Žvejoklis Team" - Paulius Mandravickas ir Eivinas Šukys

B pogrupis

 1. "Kaunas carp club" - Dovydas Rekštys ir Remigijus Sungaila
 2. "R&V team" - Rytis Klimas ir Vilius Putnikas
 3. "Autsaideriai" - Mantas Arbačiauskas ir Nerijus Stulginskis
 4. "MD team" - Mindaugas Barišauskas ir Darius Kuodis
 5. "JRCarp" - Justinas Macijauskas ir Rimvydas Bertulis
 6. "Tandem A" - Aleksandr Manovec ir Aleksandr Neviarovskij
 7. "G&R-JUDEX" - Gintaras Puzinauskas ir Rimantas Kičas

Varžybų rėmėjai:

"Rolando Žeimio sporto klubas" įsteigė prizą 200lt, komandai kuri sugaus didžiausią įskaitinę žuvį.

UAB "Judex" vaišins varžybų dalyvius pietumis

UAB "Kotas"  prizai I, II, III vietų nugalėtojams

 

Dideles zuvys Dideles zuvys
 
© 2012 Didelės žuvys
Dideles zuvys